Apiešanās

Trusīši ir trausli dzīvnieki, tādēļ ar tiem jāapietas uzmanīgi un maigi. Tie nav roku dzīvnieki un jebkurš garausis Tavās rokās dosies nelabprāt. Tas saistīts ar to, ka nespēja sajust zemi zem kājām liek dzīvnieciņam sajusties bezspēcīgi, kas automātiski nozīmē – panika. Trusi cilāt un nēsāt apkārt vajadzētu tikai retos gadījumos, piemēram, ja jāapgriež nadziņi vai jādodas pie vetārsta. Ja pēc pacelšanas trusis nemitīgi spirinās un nenomierinās, ieteicams viņu atbrīvot no „gūsta”, jo pārāk liels stress un nekontrolētas kustības var novest pie dzīvnieciņa (atsevišķos gadījumos arī Tavām) traumām.

Truši ir ļoti jūtīgi un necieš skaļas skaņas un trokšņus (kliedzieni, spiedzieni, ļoti skaļa mūzika utt.). Pēc iespējas centieties pārāk nemocīt dzīvnieciņu un nelieciet viņam uzturēties skaļumā.

Ir ļoti svarīgi, ļaut trusītim katru dienu vairākas stundas izmantot skrienot, lecot un darot citas trusītim dabiskas lietas, izbaudot brīvību. Mazkustīgs dzīvesveids var izraisīt aptaukošanos un, iespējams, arī muskuļu atrofēšanos, kā rezultātā var kļūt trauslāki kauli un tas, savukārt var novest pie dzīvībai bīstamām traumām.

Pārvadāšana

Trusi ir iespējams pārvadāt bez īpašām problēmām. Ieteicams viņu ievietot tam speciāli paredzētos groziņos, pārvadāšanas konteinerā vai arī kādā nelielā būrī.

Pastaigas svaigā gaisā

Ieteikumi, kas jāievēro vedot trusīti ārā. (Lasīt tālāk)


Kā trusīti novest transā

Šis parasti ir labs veids kā apgriezt garausim nagus, jo tas ir ērti izdarāms. (Lasīt tālāk)

Make a Free Website with Yola.