Veselība

Trusīša imūnsistēmu var novājināt pēkšņas temperatūras izmaiņas, vecums, lielas bailes, spalvu mešana. Daudz kustoties, garauši retāk slimo ar gremošanas traucējumiem un viņiem ir labāka imunitāte.

Slimības, ar ko mēdz sirgt truši, ir visdažādākās, tomēr bieži vien, ja nav jau kāda iedzimta vaina, saslimšanas cēlonis ir arī dzīvnieciņa ziņkārība. Pirmkārt, kā jau kārtīgi grauzēji, truši, īpaši, ja atstāti bez uzraudzības, mēdz dzīvoklī sagrauzt visu, kas pa zobam - sākot ar dīvānu, beidzot ar tapetēm un elektrības vadiem. Ciest nākas arī no dažādām traumām, kas gadījušās, apgūstot kādu vēl neizpētītu dzīvokļa stūri. Dažreiz garauša draudzīgumu pārprot citi mājdzīvnieki - kaķi, suņi, kas uzmācīgo trusi, kurš savu purniņu cenšas piedurt visam, kas interesants, mēdz saskrāpēt vai citādāk traumēt.

Lai trusītis būtu vesels, baro pareizi, regulāri pārliecinies, ka dzeramais ūdens ir pietiekamā daudzumā, būrītis ir tīrs un sauss, trusītis ir nodarbināts, un aprūpēts.

Lai izvairītos no dažādām problēmām, kas saistītas ar mīluļa veselību, vislabāk ir kopā ar to regulāri, vismaz reizi gadā apmeklēt veterinārārstu, kas veiks nepieciešamās potes, pārbaudīs trusīša vispārīgo veselības stāvokli un atbildēs uz Taviem jautājumiem. Ja iespējams, sameklē labu vetārstu, kas specializējas tieši trušu jomā.

Make a Free Website with Yola.