Barošana

Tas, ka trusīši pārtiek vienīgi no burkāniem, salātiem un kāpostiem, nav tiesa. Jo līdzīgi kā mums, cilvēkiem, arī trusīšiem nepieciešams sabalansēts uzturs, kas satur gan vitamīnus, gan olbaltumvielas, un tas nevar būt vienveidīgs un nabadzīgs. Ja garausi barosi vienīgi ar salātiem, drīz vien viņš sāks vārguļot.

Iegādājoties trusīti, noteikti painteresējies par viņa ēdienkarti, jo barības maiņa var izraisīt gremošanas traucējumus un papildus stresu. Ideāli, ja iesākumam ierasto barību saimnieks iedos mīlulim līdzi un pirmo nedēļu trusīti vajadzētu barot ar šo vai līdzīgu barību. Tad, kad trusītis būs jau iejuties jaunajās mājās, pamazām pievieno to barību, ar kuru domā trusīti barot turpmāk. Arī turpmāk pie jebkuras jaunas barības dzīvnieciņš jāpieradina pakāpeniski.

Savvaļā dzīvojošie truši pārtiek no graudzālēm, augiem, saknēm, zariem un sēklām. Šī barība satur maz kalorijas un lielu šķiedrvielu daudzumu, un trusis lielāko dienas daļu pavada to ēdot un graužot. Šķiedrvielas ir ļoti nepieciešamas, trušu normālas gremošanas sistēmas darbībai. Tāpēc, lai saglabātu trusīša veselību, iespēju robežās vajadzētu mēģināt pieturēties pie šīs diētas. Barībai jābūt ar zemu tauku, cukura un olbaltumvielu saturu, bet ar lielu šķiedrvielu saturu, un labs siens atbilst visām šīm prasībām.

Ņem vērā, ka truši ēd pastāvīgi un lieli pārtraukumi ēšanā viņiem ir kaitīgi. Tāpēc 2 pamatlietas, kurām jābūt trusīša būrītī jebkuros apstākļos un vienmēr:

Tātad trusīša pamatbarība ir siens un svaiga vai vītināta zāle, ko papildina ar nelielu daudzumu svaigu augļu un dārzeņu, kas nodrošinās trusīti ar svarīgiem vitamīniem un uzturvielām. Kā papildbarība jāiekļauj pilnvērtīga granulētā barība. Viss pārējais bez siena, dārzeņiem un granulām tiek uzskatīts kā gardums un to barošanā jāievēro stingrs mērs.

Make a Free Website with Yola.