Gremošana 

Trušiem ir vienkameras kuņģis, kur kuņģa sula izdalās nepārtraukti, neatkarīgi no barības uzņemšanas. Kuņģa sieniņās ir ļoti maz muskuļaudu un tāpēc barība virzās uz priekšu galvenokārt mehāniskā veidā. Nākamā stumj uz priekš iepriekšējo.

Trusis ēd gandrīz nepārtraukti, vidēji diennaktī ik pēc 5-10 minūtēm, pieaudzis trusis ēd vidēji 20-30 reizes dienā, trusēni līdz 80 reizēm dienā. Tādēļ barībai vienmēr ir jābūt pieejamai, tikai tad gremošanas sistēma strādā pilnvērtīgi. 

Krūšu kurvis mazs, vēdera dobums liels, kopējais zarnu garums 8-10 reizes pārsniedz paša ķermeņa garumu. Uzņemtā barība visam gremošanas traktam iet cauri 3 diennaktis. Tādēļ, piemēram, ja trusis ir apēdis indīgu zāli vai sapelējušu sienu, tās sekas var izpausties tikai trešajā dienā.

Truša mēlē ir apmēram 17 000 garšas kārpiņu, bet cilvēkam ir tikai aptuveni 10 000. Tāpēc trusītis cenšas visu pagaršot, lai saprastu, kas tas ir.

Urīna krāsa var būt dažāda – no blāvi dzeltenas līdz sarkani – brūnai, tas var atgādināt strutainus izdalījumus.

Trušiem ir izteikta kaprofāgija, tas ir, savu izkārnījumu ēšana. Parasti tie ir rīta izkārnījumi, ko truši apēd, bet tas nav nekas slikts, jo tajos ir daudz barības vielas (B grupas vitamīni, slāpeklis, minerālvielas, aminoskābes).

Trušiem nav vemšanas refleksa.

Trusis ir zālēdājs un galvenā barība tam ir siens, svaiga zāle, sakņaugi un spēkbarība.

Make a Free Website with Yola.