7 iemesli, kāpēc trusītis ir videi draudzīgs mājdzīvnieks

Trusīšiem ir vairākas priekšrocības – viņi ir apburoši, smieklīgi, klusi, tīrīgi ... tā varētu turpināt un turpināt. Bet viena lieta, ko daudzi cilvēki neapzinās, ir tas, ka trusis ir videi draudzīgs tātad ekoloģisks mājdzīvnieks. Šeit ir uzskaitīti septiņi iemesli, kāpēc garausi var par tādu uzskatīt.

1. Savā  piemājas dārziņā vari izaudzēt lielāko daļu trusīša barības. Trušiem ļoti garšo pienenes, tā kā varat nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu – pabarot garausi un iznīcināt dārzu no nezālēm. Audzējot barību trusim, Tu palīdzi videi, jo tiek samazināts enerģijas daudzums ražojot barību, samazinās atkritumu daudzums no iepakojuma u.c.

2. Par pakaišiem vari izmantot otrreiz pārstrādātā papīra granulas vai kokskaidu granulas un izlietotas tās var izmantot kā dārza mēslojumu. Patiesībā, trušu mēsli satur lielu daudzumu slāpekļa un fosfora, kas ir būtiski ziedu un augļu ražošanai. Atšķirībā no gaļēdāju mājdzīvnieku, piemēram, kaķu un suņu mēsliem, kuri  produkti nav ieteicami dārza mēslošanai.

3. Pat ja neesi dārznieks un Tev nav dārza, vari iegādāties trusīša galveno uzturu - sienu, un dažādus dārzeņus, no vietējiem zemniekiem, atkal samazinot oglekļa emisijas, ķimikālijas, un citus atkritumus, kas rodas no komerciālās pārtikas ražošanas.

    4. Truši ir lieliski papīra smalcinātāji. Nav nepieciešams, tērēt naudu un elektroenerģiju elektriskajam smalcinātājam, truša zobi aug nepārtraukti, tāpēc tie regulāri kaut ko grauž. Trusītis būs laimīgs iznīcināt Tavus slepenos dokumentus un vecās kvītis.

    5. Trušu mīļākās rotaļlietas parasti ir lietas, ko cilvēki ikdienā izmet atkritumos vai pārstrādā. Viņiem patīk spēlēties ar tualetes papīra rullīti, vecu telefona grāmatu, nevajadzīgu dvieli, kartona kasti u.c. Vari būt drošs, ka kartona kaste trusītim patiks labāk par plastmasas rotaļu bumbiņu.

    6. Truši nav jāved regulārās pastaigās pa parku, tie labi jūtas mājā vai dzīvoklī. Tas samazina gāzes patēriņu un oglekļa emisijas. Bez tam, ja pakaišiem lietojat videi draudzīgas granulas, jums nav jāuztraucas par pareizu izkārnījumu likvidēšanu, kā tas būtu gadījumā ar suņiem. Suņu izkārnījumi un maisiņi nav pārstrādājami un dabā nenoārdās, un suņu fekāliju baktērijas pašlaik piesārņo mūsu notekūdens sistēmas, izraisa cilvēku un savvaļas dzīvnieku slimības.

    7. Mājas truši ir ļoti tīrīgi dzīvnieki pēc dabas, tāpēc tiem izdodas dzīvot no slimībām relatīvi brīvu dzīvi. Tas nozīmē kaitīgu ķīmisko vielu un zāļu samazinājumu, kas atrodas mājdzīvnieku šampūnos, blusu un ērču vakcīnās, kā arī citās zālēs. Šie piesārņotāji rada tādas problēmas, kā piemēram, zāļu rezistentu baktēriju, ūdensceļu piesārņojumu un bažas par ūdensdzīvnieku veselību.

    Make a Free Website with Yola.